Пророчі образи книги Естер.


 


Розділ 9


 


1. «У дванадцятий місяць, тобто в місяць Адар, в тринадцятий день його, в який прийшов час виповнитися велінню пануючи і указу його, того дня, коли сподівалися вороги Іудеїв узяти владу над ними, а вийшло навпаки, що самі Іудеї узяли владу над ворогами своїми..» -


«Царство ж і влада і велич царствене у всій піднебесній» духовно перетворювати народи ради їх порятунку від повного розтління, беззаконня і самознищення, «.дано буде народу святих Всевишнього, Якого царство - царство вічне, і всі володарі служитимуть і покорятимуться Йому. (Дан.7:27)


2. «.собрались Іудеї в містах своїх по всіх областях пануючи Артаксеркса, щоб накласти руку на злобителі своїх..»


Люди дійсної Вери, зібралися в духовній єдності, щоб в сприятливих умовах почати активну боротьбу із злобителями, – щоб Світлом Любові прояснити тьму їх недоброго життя і метаємо Істини зруйнувати їх язичницький, матеріаліста образ мислення.


«.и ніхто не міг встояти перед лицем їх, тому що страх перед ними напав на всі народи».


Ніхто не міг встояти перед благодатною силою любові і перетворюючою мудрістю Слова Істини. Усвідомлюючи своє беззаконня і гріх, що ведуть до загибелі, – народи злякалися свого жахливого стану.


3. «І всі князі в областях і сатрапи, і областеначальники, і виконавці справ царських підтримували Іудеїв, тому що напав на них страх перед Мардохєєм».


Всі керівні і старанні структури і відомства світової системи, бачивши незаперечну духовну силу, мудрість і праведність життянароду Вери, злякалися викриваючого і осуджуючого Світла Істини представленого тут в образі «Мардохея», і тому вони підтримували їх в процесах духовної боротьби зі всяким злом беззаконня.


4. «Бо великий був Мардохей в будинку у царя, і слава про нього ходила по всіх областях, оскільки ця людина, Мардохей, піднімалася вище і вище».


Представлена в образі Мардохея, Вера в Єдиного Дійсного Бога, «царствено» розповсюджується і упроваджується у всіх областях і сферах життя народів. У їх свідомостіпіднімалася все вище і вище, наповнюючи життя миру Світлом і славою Бога. Здійснюється царство праведності, миру, благоденствування і радості.


5. «І били Іудеї всіх ворогів своїх, побиваючи мечем, убиваючи і винищуючи, і поступали з ворогами своїми по своїй волі».


Це духовне «биття» «мечем» Слова Істини вражає всяке противлення Волі Бога, всяке збочене мислення, що робить жорстоким і розкладаюче вдачі. Вражає всяке зло, у всіх підступних, лукавих ідеологічних його проявах – що зло постійно ввергає народи в пропасти жахливих, кривавихнасилий.


6. «У Сузах, місті престольному, убили Іудеї і погубили п'ятсот чоловік;.»


«У Сузах» – це означає: зосередження основних що войовничо опираються Істині Волі Бога, безбожні релігії і ідеології, з різноманіттям їх хитрого, підступного мистецтва зваблювання, які є причиною всіх лиходійств, взаємної нетерпимості і ворожнечі народів.


Силою Духу неспростовної Істини – «мечем» Слова Божого, Світлом Його мудрості, що відкриває всяку неправду і помилки у всіх проявах, сини Світла уразили неспроможність, руйнівне безумство їх доктрин, теорій, догм – цим викриттям праведники остаточно прирекли на вічне засудження і знищили вікову системубезбожної діяльності.


7. «.и Паршандафу і Далфона і Асфафу, 8 і Порафу і Адалью і Арідафу, 9 і Пармашфу і Арісая і Арідая і Ваїезафу -10 десятеро синів Аману, сина Амадафа, ворога Іудеїв, убили вони, а на грабіж не простягнули руки своїй».


Десять синів Аманусимвол сукупності всіх сил противлення Істині Волі Бога, різноманітних в своїй суті, але єдиних в своїй лютій ворожнечі проти народу дійсної Вери, виконуючих Десять Заповідей.


Аман – по Флавію, те ж, що амаликитянин, нащадок Ісава, Едома, який «за юшку» чечевиці продав духовне первородство, завжди жорстоко переслідував людей дійсної Вери в духовному образі Іакова.


11. «Того ж дня донесли цареві про число що убиваються в Сузах, престольному місті».


У той же період, коли праведники силою Слова Божого превозмагали і вражали лютих супротивників Істині: прихильників різних безбожних релігій, нео-языческих, ідеологій матеріалістів, що займали «престольне», очолююче значення, –тоді «донесли цареві про число тих, що убиваються», тобто системі вищого правління стала відома кількість руйнівних ідеологій, підданих правомірному засудженню і в світлі істинизнехтувані, «убиваються» на повне небуття. Кинуті в «озеро вогненне», викинутіна звалище історії


12. «І сказав цар цариці Есфірі: у Сузах, місті престольному, убили Іудеї і погубили п'ятсот чоловік і десятеро синів Аману; що ж зробили вони в інших областях пануючи? Яке бажання твоє? і воно буде задоволено. І яка ще прохання твоя? вона буде виконана».


Царююча система правління, усвідомлюючи незаперечну перевагу дійсної Вери над всіма брехливими ідеологіями, різними збоченими віруваннями, готова сприяти Зборам праведників, Церкві, щоб початі історичні процеси духовного відродження подолали всякий опір, тьму неуцтва і зла.


13. «І сказала Есфірь: якщо паную благоугодно, то хай би дозволено було Іудеям, які в Сузах, робити те ж і завтра, що сьогодні..»


Щоб остаточно знешкоджувати і викоренити першенствуючі зловісні ідеологічні установки, необхідно продовжити час, що сприяєдуховній боротьбі з ними.


«.и десятеро синів Аманових хай би повісили на дереві.


14. І наказав цар зробити так; і даний [на це] указ в Сузах, і десятеро синів Аманових повісили».


Щобнасильницькі ідеології і їх установки,представлені в образі «синів Аману», більше не знаходили своїх прихильників, слід розкрити всю їх підступну, зловісну суть у всіх її проявах, і затаврувавши, «повісити на дереві», – виставити для «огляду» і презирства всі їх злочини.


15. «І зібралися Іудеї, які в Сузах, також і в чотирнадцятий день місяця Адара і убили в Сузах триста чоловік, а на грабіж не простягнули руки своїй».


Боротьба з представниками бездуховних ідеологій, носіями всяких безбожних вірувань продовжується і в другому періоді великих духовних перетворень. На місце і положення, яке вони займають в суспільстві, ураженому їх гріховним способом життя, праведники «не простягнули руки своїй».


16. «І інші Іудеї, що знаходилися в царських областях, зібралися, щоб стати на захист життя своїй і бути покійними від ворогів своїх, і убили з ворогів своїх сімдесят п'ять тисяч, а на грабіж не простягнули руки своїй..


17 [Це було] в тринадцятий день місяця Адара; а в чотирнадцятий день цього ж місяця вони заспокоїлися і зробили його днем бенкету і веселості.


18 Іудеї ж, які в Сузах, збиралися в тринадцятий день його і в чотирнадцятий день його, а в п'ятнадцятий день його заспокоїлися і зробили його днем бенкету і веселості.


19 Тому Іудеї сільські, такі, що живуть в селищах відкритих, проводять чотирнадцятий день місяця Адара у веселості і бенкеті, як день святковий, посилаючи подарунки один до одного» (Есф.9:1-19)


20 «І описав Мардохей ці події і послав листи до всіх Іудеїв, які в областях пануючи Артаксеркса, до близьких і до дальніх..»


Навіть поза історичною їх достовірністю ці події мають глибоке пророче значення, відповідне духу пророцтв всього Священного Писання.


Мудрість Боговеденія, неспростовна праведність і піднесена духовно-етична краса дійсної Церкви звертала на себе увагу, і в окремі критичні періоди історіїпривертала до свого духовного образу життя правителів миру. Збори праведників дійсної Вери, завжди гнані і переслідувані темними силами дикого неуцтва, в такі благодатні періоди діставали можливістьСловом свідоцтва Істини долати всяке противлення. Це опис «Мардохея» звернений до всіх віруючих, що знаходяться в «близькому» і в «віддаленому» відношенні до Істини. Щоб народ Вери у всіх «сферах» життянеухильно виконував благу Волю Бога, і цим свідчив миру духовну силу, здатну протистояти всім ворожим задумам і підступам релігійного, політичного і всякого безбожника у всяких його проявах.Народ, що прийняв Заповіти Єдиного Бога,так здійснить торжество царства праведності, миру і благоденствування на землі.


«[про те], щоб вони встановили щорічно святкування у себе чотирнадцятого дня місяця Адара і п'ятнадцятого дня його, як таких днів, в які Іудеї зробилися покійні від ворогів своїх, і [як] такого місяця, в який перетворилася у них печаль в радість, і нарікання, - в день святковий, - щоб зробили їх днями бенкету і веселості, посилаючи подарунки один одному і подаяння бідним».


Суть і сенс послань в тому, щоб народ дійсної Вери завжди перебував в праведності на високому духовному рівні дійсного Боговеденія. Тільки у такому стані вони в силі духовно освічувати і впокорювати дійсній Вері що оточують їх язичницькі народи; бути миротворцями і знаходити мир зі всіма народами. У такому духовному стані нелицемірної любові вони «даруватимуть» - взаємно обмінюватися між собою одкровеннями невичерпної мудрості Слова Божого.


23 І прийняли Іудеї те, що вже самі почали робити, і про що Мардохей написав до них, 24 як Аман, син Амадафа, Вугеянін, ворог всіх Іудеїв, думав погубити Іудеїв і кидав пур, [доля], про винищування і погублении їх, 25 і як Есфірь дійшла до царя, і як цар наказав новим листом, щоб злий замысл Аману, який він задумав на Іудеїв, звернувся на голову його, і щоб повісили його і синів його на дереве.26 Тому і назвали ці дні Пурім, від імені: пур. Тому, згідно зі всіма словами цього листа і з тим, що самі бачили і до чого доходило у них, 27 ухвалили Іудеї і перейняли на себе і на дітей своїх і на всіх, що приєднуються до них, невідмінно, щоб святкувати ці два дні, по наказаному про них і в своє для них час, щороку;


28 і щоб дні ці були пам'ятні і празднуемыу всі пологи в кожному племені, в кожній області і в кожному місті; і щоб дні ці Пурім не відмінялися у Іудеїв, і пам'ять про них не зникла у дітей їх. 29 Написала також цариця Есфірь, дочка Абіхаїла, і Мардохей Іудеянін, з усію наполегливістю, щоб виконували цей новий лист про Пуріме;


30. «і послали листи до всіх Іудеїв в сто двадцять сім областей царства Артаксерксова із словами миру і правди, 31 щоб вони твердо спостерігали ці дні Пурім свого часу, яке уставив про них Мардохей Іудеянін і цариця Есфірь, і як вони самі призначали їх для себе і для дітей своїх в дні пощения і криків.


32. «Так веління Есфірі підтвердило це слово про Пуріме, і воно вписане в книгу». (Есф.9:17-32)


Справжній сенс звернення Мардохея і Есфірі до народу в його духовній суті - в тому, що порятунок є наслідком неухильного поклоніння Боові у дусі Істини, у виконанні Еговолі. Силою і могутністю Духу Божого – Його світлом освіти праведники перемагають тьму неуцтва, і «.тьма проходить, і дійсне світло вже світить».(1Иоан.2:8) «.вы, що приліпилися до Господа, Бога вашому, живі всі донині. Ось, я навчив вас ухвалам і законам, як повелів мені Господь, Бог мій, щоб ви так поступали в тій землі, в яку ви вступаєте, щоб оволодіти нею; отже зберігаєте і виконуйте їх, бо в цьому мудрість ваша і розум ваш перед очима народів, які, почувши про всіх цих ухвалах, скажуть: тільки цей великий народ є народ мудрий і розумний».(Втор.4:4-6)


«Пурім» - та зловісна доля, яка безбожні сили тьми в образі Аману замишляли проти народу Божого, ліг на їх голови і зруйнував їх задуми. Торжество Світла над тьмою беззаконня – це тріумф Царства Божого на землі, Царства праведності, миру і радості в святому дусі Істини.


Постійно пам'ятати про це, передавати і затверджувати з роду в рід – це заповіти Божих посланників від початку, представлених тут в образі Мардохея і Есфірі.


Іудаїзм і номінальне християнство, сприйнявши книгу Естер як і всі Писання буквально, перетворив заповіти Божих посланників на світські забави, театральні уявлення.


Свято отримало свою назву від слова «пур» (доля), який кидав марновірний Аман, щоб дізнатися відповідний день для винищування євреїв. Святкування цього, встановленого персидськими євреями, дня, спочатку зустріло сильну протидію в Єрусалимі. По Талмуду з боку 85 старійшин, які дивилися на це, як на небажане нововведення. День його святкування доводився на 14 і 15 Березня. З часом свято в його навіть буквальному розумінні унаслідок непомірності в їжі, питті і різних веселих витівках, перекрутився до такого ступеня, що його почали висміювати самі євреї.скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно

Страницы: 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
+1

   Система Orphus

Комментарии 1

Добавить комментарий

Оставить комментарий

оновити, якщо не видно коду