Пророчі образи книги Естер.


 


      Пророчі образи книги Естер


 Розділ 1


 


 


«в той час, як цар Артаксеркс сів на царський престол свій. у третій рік свого царювання він зробив бенкет для всіх князів своїх і для службовців при нім, для головних начальників війська Персидського і Мідійського і для правителів областей своїх,показуючи велике багатство царства свого і відмінний блиск величі свого[на протязі) багатьох днів, ста вісімдесяти днів. Після закінчення цих днів, зробив цар для народу свого, що знаходився в престольному місті Сузах, від великого до малого, на садовому дворі будинку царського» (Есф.1:3-5)


«цар Артаксеркс сів на царський престол свій» - в образі свавільного царя, як і в інших біблійних образах, що представляють світових правителів,представлена вся світова система влади, яка хитрістю, підступністю і силою підпорядкувала народи жорстокому, тотальному правлінню, і остаточно утвердилась в своєму неподільному пануванні.


« третій рік свого царювання» - символізує третій, завершальный період, коли інтелектуальний, науковий потенціал і економіка підпорядковані і використовуються владою для винаходу найжорстокіших засобів ведення воєн і масового знищення народів. Коли релігія, філософія, і політикапід різними приводами використовуються для захисту і виправдання насильства і лиходійств властей – використовуються для психологічного і фізичного поневолення народів державними системами. Це зловісний період, коли світовадержавна система досягла вершин свого підступного макіавеллівського мистецтва володарювати і добиватися цілей всіма можливими і жорстокими засобами. Коли накопичений досвід володарювати досяг вищого ступеня хитрого, зміїного, звірячого, жорстокого характеру. Коли жорстокі війни пожирають життя багатьох мільйонів людей. Демонстрація величі і блиску володарюючої системи виразилася в шаленомарнотратній розкоші і згубних вподобаннях, які є наслідком безумства загальної, по суті язичницької ідеології.


 


 


Перший період - це рання історія утворення держав, коли людина хитрістю, підступністю, силою і жорстокістю здійснювала владу над окремою людиною і поневолювала народи.


Другий період характерний озлобленням державних систем, розповсюдженням їх агресивної завойовницької політики, поневоленням багатьох народів, утворенням великих світових імперій.


«семиденний бенкет для народу» - щоб в якійсь мірі задовольнити, заспокоїти народи в їх земних бажаннях і суто плотських вподобаннях, влада дає певну міру свобод, – дозволяє все, що тільки може несамовито розважати, відволікати, перекручувати, отупляти, щоб народ не бачив і не опирався безумству влади і всієї світової системи речей. Ці процеси, що розбещують, швидко розвиваються, досягають своєї критичної «повноти», коли по виразу пророка «відкриється людина гріха і син погибелі». (2Фесс.2:3)


«І цариця Астінь зробила також бенкет для жінок в царському будинку царя Артаксеркса. (Есф.1:9)


В образі Астіні представлена система організації володарюючої ідеології зі всією різноманітністю язичества, що визначає загальну, т.з. культуру народів, їх суто плотський образ мислення і жорстокі вдачі. Астінь також «робить бенкет», тобто демонструє своєпануюче положення у всіх формах організації язичницького суспільного життя.


«У сьомий день, коли розвеселилося серцецаря від вина, він сказав семи євнухам, що служили перед лицем царя Артаксеркса, щоб вони привели царицю Астінь перед лице царя у вінці царському для того, щоб показати народам і князям красу її; тому що вона була дуже красива».


 


 «У сьомий день», в досягненні повноти торжеств, на вершині своєї влади, в п'яному самовдоволенні, правляча система дає веління, щоб всіма засобами і у всьому її вихваляти і звеличувати.


«щоб привели царицю», тобто, для возвеличення влади закликається вся ідеологічна система держави, зі всімапідвладними їй засобами масового впливу всієї різноманітності по суті язичницьких релігій. Велить демонструвати зовні привабливу структуру, злагодженість, красу організації владної, царственої ідеології, яка визначає загальну язичницьку культуру народів з різноманітністю їх релігій ітрадицій, що дозволяють і хитро виправдовують насильство, жорстокості, знищення неугодних народів, війни. Такий загальний характер державної ідеології, властивий правлячим системам впродовж всієї історії, включаючи і новітній час.


«Але цариця Астінь не захотіла прийти по наказу царя». (Есф.1:10-13) - Відсутність єдиного, загальнолюдського розуміння духовно етичних принципів, відсутність світобачення Божественних Законів життя привела до повного збочення і спустошення в народах здорових природних основ. Така, позбавлена духовних принципів ідеологія прийшла в кризовий стан. Це відноситься до того історичного періоду, коли жорстока ідеологія зі всіма її облудними релігіями і образом мислення, під різними приводами виправдовує насильство і жорстокість, виявляє своє безумство і зживає себе.


Уявна свобода самовираження, і вседозволеність стали некерованими. Деградуюча т.з. культура у всіх її напрямах вийшла з покори державної системи влади.


«І розгнівався цар сильно і лють його зажевріла в нім» - Колиправляча система втрачає владу над ідеологією, що веде її до неминучої кризи і в безвихідь – ця обставина викликає в ній лють втрати інеобхідність пошуку нової, надійної опори.


«І сказав цар мудрецям, що знають [колишні] часи: як поступити згідно із законом з царицею Астінь» - В цих обставинах система влади вимушена звернутися до мудреців – радників, соціологів, футурологів, різних віщунів. Вони до певної міри виявляють причинно-наслідкову історичну закономірність, що привела до кризового стану світової системи правління, коли ідеологічні процеси стали некерованими і неспроможними бути її опорою.


 


 «І сказав Мемухан перед лицем царя і князів: не перед царем одним винна цариця Астінь, а перед всіма князями і перед всіма народами» Радники визначили, що ідеологічна система своєю непокорою винна не тільки перед загальноюсвітовою системою влади, але перед всіма її владними структурами. Вся світова культура, незалежна і нестримувана ніякими морально-етичними обмеженнями, здатна зруйнувати життєві засади суспільства в усіх відношеннях. Тотальне затвердження свавілля здатне привести до повного хаосу, до диких, жорстоких і розтліваючих наслідків. (Така ідеологічна система з її нео-язычницькимчином мислення дозволяла властям і її представникам ухвалювати нелюдяні закони і ними здійснювати жахливі жорстокості.)


«Якщо благоугодно царю, хай вийде від нього царська ухвала і впишеться в закони Персидські і Мідійські і не відміняється, про те, що Астінь не входитиме перед особу царя Артаксеркса, а царську гідність її цар передасть іншій, яка краща за неї» (Есф.1:14-19)


Радники, побачивши некероване свавілля, кризу ідеології, поглиблення її розтліваючих процесів, які виникли внаслідок свободи,пропонують владній системі, якщо це сприятиме благу, прийнятипостанову, щоб колишня, пануюча язичницька ідеологія надалі не представляла правлячу систему влади.


«.царську гідність її цар передасть іншій, яка краща за неї» - Тупиковий, кризовий стан ідеології, що породжує кризу існуючої системи влади, вимушує шукати вихід в її заміні. У всі часи серед полонених і поневолених гріховною оманою народів, завжди були представники Віри в Єдиного Бога – залишок вірних виконавцівІстини Його Волі.


«І приємне було слово це в очах царя і князів; і зробив цар по слову Мемухана» (Есф.1:21) - Вся правляча система, усвідомлюючи свій реальний стан, і бачивши крайню необхідність поліпшення і заміни ідеологічної опори владі, приймає пропозицію одну з «семи» радників – одного з тих, хто представляв повноту знань земних законів суспільних взаємовідносин.скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 11
+1

   Система Orphus

Комментарии 1

Добавить комментарий

Оставить комментарий

оновити, якщо не видно коду