Армагеддон - не Божа війна

Премудрістю Божих Законів творення Людина стала вершиною всього існуючого. Все її єство і вся сутність – розум, воля і творчі здібності були в єдиній, створеній Богом гармонії Буття. Пророк в образі царя Тирського говорить про людину-Адама. Иезек.28
Людина володіла "…досконалістю, повнотою мудрості і вінцем красоти.
Людина знаходилась в Едемі, у саду Божому; (перебувала в духовно вивищених умовах, стані, оточенні і середовищі) її одяг був прикрашений (десятьма) коштовними каміннями (виконанням Десяти Заповідей життя людини увінчувалось красотою праведності ).
Людина була довершена на дорогах її від дня створення, доки в ній не знайшлося беззаконня… через марнославство своє погубила мудрість свою.”  Иезек.28:13-17 Так пророк відобразив велич людини в її праведності і трагізм падіння в її беззаконні.

Бог устами цього ж пророка проголошує вирок всій системі відступництва і беззаконня людства:"Безліччю беззаконь твоїх…ти осквернив святилища твої (спотворив, знівечив духовні основи святості життя ), тому Я виведу із середовища твого вогонь, який і пожере тебе: (неминучим наслідком беззаконня є вогонь зла і ненависті, ворожнечі і війн, які руйнують мир, винищують і спопеляють життя народів) Я перетворю тебе на попіл на землі …ти зробишся жахом і не буде тебе повіки.” Иезек.28:18-19
 
Історія, яка творилась на дорогах беззаконня закінчиться, і в світлі правдивого розуміння життя стане жахливим нагадуванням його ганебного минулого. Але сумна і трагічна історія протистояння волі Бога продовжується. Людина вперто протиставляє свою земну, тілесну, бездуховну волю проти Вічних і єдиних Божих Законів Життя. "Якщо ви підете проти Мене і не захочете слухати Мене…то і Я піду проти вас…”– говорить Бог. Лев.26:21. – це означає, що порушення Божих Законів Життя неминуче обернеться проти людини горем, трагедіями і смертю. Наприклад: наслідком порушення Заповіді "не вбивай” буде вбивство, війни, смерть. "Гніву немає у Мене, але якби хто протиставив Мені бур’ян і терня, (-все, що не придатне для життя і суперечить його благу) Я війною піду проти нього і випалю його зовсім.”(Ис:27,4) "Ви вагітні сіном, розродитесь соломою; дихання – (образ мислення, ідеологія і відповідне життя) ваше – вогонь, який пожере вас. І будуть народи, як розпалене вапно, як зрубане терня буде спалене вогнем.” (Ис.33:11-12) – це означає, що в середовищі беззаконня неминуче спалахує вогонь ненавистіі і розтління, зла і невгасимої ворожнечі, який спалює і руйнує міжособове і суспільне життя народів. 

СЛОВА МОЇ В УСТАХ ТВОЇХ – ВОГОНЬ”

 
В Святому Письмі Бог називається Мужем війни (Вих.15:3) Саме Святе Письмо називається Книгою війн Господніх (Числ.21:14). Чим, крім зазначеного вище, виражається "війна” Господня і якими засобами вона ведеться? Що відрізняє "війну” Божу від війн, які ведуться між народами?. Як про це свідчить Біблія? Ось що говориться про "війну”, яку з благословення Божого провадив Гедеон проти язичницьких народів. Суд.7. На "війну” вийшли тисячі народу. Але Бог велів випробувати їх біля "Води”. Багато хто з "ревнителів віри”, які вийшли на бороьбу, не вважали мати Бога в розумі” (Рим.2:28;10:2) і хлебтали, "воду” безрозбірливо як пес, (тобто, сприймали "Воду”- науку Слова Божого по букві, без дослідження, без проникнення в його духовну сутність). Бог повелів виділити тих, які пили "воду” з руки. Це значить вникати, досліджувати, розуміти і відповідно жити. Таких виявилось тільки триста.
 
Озброївшись Світильниками (слово Твоє світильник. Пс.118:105) і Трубами (голосом свідчення), вони стали справжніми Його воїнами. Тримаючи в руках”Світильники і Труби”, вони ввійшли в стан язичницький, проголошуючи: ” …Меч Господа і Гедеона !” (Суд.7:1-18) Світлом Світильників і голосом Сурм були переможені величезні полчища язичників. Це означає, що ті, хто своєю активною духовною працею досліджували і вникали в науку (воду) Слова Божого вірно сприймали її, були вибрані Богом для боротьби з темрявою язичництва, і цим здійснили над ними духовну перемогу. Дії.17:11 Напротязі всієї історії Ієгова-Бог йде у святих Своїх, які постійно несуть Світло Його Правди і самовіддано свідчать благість Його Волі. "Господь прийшов від (гори) Синая,…і йшов з безліччю святих; праворуч Нього вогонь Закону " (Втор.33:2) – це значить, що світло Істини, явлене з Висот Божої Премудрості освітлювало, піднімало і освячувало праведників. Свідченням їхньої святості і відкриттям ними Його Волі, вираженої в Десяти Заповідях, Господь являв Себе серед народів.  
 
Вічна Істина Закону Життя є вогнем і Світлом, яке освітлює і спалює всяку неправду і беззаконня . "Я зроблю – говорить Господь пророку – слова Мої у вустах твоїх вогнем, а цей народ дровами і цей вогонь пожере їх”. Єрем.5:14. Слово Істини в устах пророка завжди було світлом і вогнем, які висвітлюють, викривають, і спалюють неправду і зло в людях. Апостол Павло закликає : ”Одягніться в повну зброю Божу, …бо наша боротьба не проти плоті і крові, а проти начальств та проти влади, проти правителів темряви світу цього, – проти духів злоби піднебесних” Ефес.6,11. Ось справжня – в біблійному розумінні – зброя Божа і Його боротьба проти різного релігійного марновірства і обрядовірства, всяких політичних і культурологічних ідеологій, різноманітних…”ізмів”, які сіють ворожнечу між народами, розтлівають людські душі, ввергають їх в загибель; це боротьба проти всіх проявів людської діяльності, які не основуються на небесних твердинях – Десяти Божих Заповідях, Науці Ісуса Христа. А для цього – закликає апостол – потрібно "взяти меч духовний, яким є Слово Боже, підперезатись Істиною і одягнутись в праведність…, щоб благовістити Мир. "Зброя нашої боротьби не плотська, але сильна Богом на зруйнування твердинь: нею руйнуємо задуми і всяке звеличування, що повстає проти пізнання Бога; і полонимо всякий розум на послух Христу.” Ефес.6:13-17;2Кор.10:3-5. 

Втілений в Ісусі Христі Дух Премудрості Божої промовляє: "Слухайте Мене, народи далекі. Господь покликав Мене…і зробив уста Мої, як гострий меч…зробив Мене стрілою загостреною; …І (зробив Мене) світлом народів, щоб спасіння Моє простяглося до країв землі… Царі побачать (це) і встануть; князі поклоняться заради Господа.” …Він буде судити бідних за правдою, і діла страдників землі вирішувати за істиною; і жезлом уст Своїх уразить землю, і духом уст Своїх уб’є нечестивого” Бо "…знищення (гріховної системи світу) визначено (Світлом) повнотою Правди”. Ис.,10,22;11,4. Ис.49,1-6;Псл.71,3-13;Откр.1,16; 2,16) "Я уражав через пророків і бив їх словами вуст Моїх, і суд Мій, як світло, що сходить”. Меч і війну знищу від землі Ос.6:5;2:16-20. Таке правдиве біблійне розуміння сутності Божої війни, Його зброї і засобів її ведення на протязі всієї історії; війни яку вів, веде і буде провадити Бог до повної перемоги над злом і беззаконням,– до перемоги Царства Божого – царства Праведності, Миру, Любові і братерства між народами землі.

"ПРЕМУДРІСТЬ СТАНЕ ВІДОМОЮ ЧЕРЕЗ ІСТИННЕ СВІДЧЕННЯ”

 
Щоб оволодіти цією могутньою Господньою зброєю, необхідно наполегливо вчитись Його Мудрості, досліджуючи Святе Письмо, вникати в духовну його сутність, і тоді,- говорить Господь:"Я дам вам уста і премудрість, якій не зможуть перечити чи протистояти всі противники ваші.”Бо…”дам вам духа премудрості та одкровення” Лк.21.15; Деян.6.10; Ефес.1.17. І тільки тоді можна успішно протистояти найхитрішим вивертам лукавства в сучасних його проявах. І протиставити йому "відкриття незбагненного багатства Христового… щоб тепер різноманітна Премудрість Божа стала відомою через Церкву начальствам та владам на небесах” Ефес.3.9-10. Це значить, щоб через зібрання праведників Істина стала відомою в облудних ідеологічних і релігійних сферах правителів цього світу; щоб Премудрість Божої Істини висвітлювала і руйнувала їх беззаконня, направляла їх на дорогу духовного прозріння і відродження).
 
 
Релігії світу, об’єднані в різні церковні організації, керуються віруваннями напівязичницького характеру, основою яких є ірраціоналізм, містика і фанатизм. Такі багатокультові релігії не можуть явити світові незаперечну наукову Істину Єдиного Бога. Не можуть засвідчити і стверджувати своїм життям єдині духовні цінності, відкриті Ним в Десяти Заповідях для всіх народів. Перебуваючи в полоні традиційних догм, більшість з них є знаряддям політичних формацій, яке використовується в бездуховних державницьких інтересах.
 
Христос звертається до всіх народів: "Прийдіть до Мене всі знеможені і обтяжені, і Я заспокою вас!…навчіться від Мене, бо Я лагідний і покірливий серцем, і знайдете спокій душам вашим.” Мф.11:28-29. "Я дорога, Істина і життя” Иоан.14:6. Тим, хто приходить, Він відкриває Істину Царства Божого, робить їх борцями і воїнами в боротьбі з темрявою зла. Христос вчить керуватись "уставом Божого воїна” – Десятьма Заповідями, володіти Його мечем – Світлом Його Любові покоряти правдивій вірі всі народи. Але ”Проклятий, (відлучений від духовної діяльності, непричетний до справи Божої той) хто діло Господнє робить недбало, і проклятий, хто утримує меч Його від крови.”(-хто утримується від свідчення Істини, не спрямовує її світло на душі людей, не проникає і не вторгається в гріховну темряву їх життя) (Иерем.48.10) Це добровільний обов’язок духовного воїна-борця і…”горе мені, коли я не звіщаю Євангелія – застерігає ап.Павло. 

ЩО ОЗНАЧАЮТЬ ТРИ НЕЧИСТІ ДУХИ ПОДІБНІ ДО ЖАБ?

 
 
Спотворене юдаїстське і християнське розуміння Бога грунтується на традиційному, буквалістському тлумаченні Біблії. В їх сприйнятті Він є справедливим, але жорстоким, мстивим Богом, який за непокору застосовував найжахливіші засоби винищення всього людства. Бог, в їхньому розумінні, давав повеління найжорстокішим чином розправлятися з своїми противниками. Сучасне християнство, протестантизм і мусульманство – релігії, коріння яких в юдаїзмі, – продовжують дотримуватись такого розуміння. На цій основі кожна з них створює свою т.з. есхатологію, (своє уявленя про кінець світу) яка в загальному для всіх конфесій зводиться до того, що в найближчому часі Бог особисто і остаточно винищить весь грішний світ. Праведники і ті, що покаялись в своїх гріхах будуть взяті на небо. Земля і всі діла на ній згорять. Таке тотальне винищення вони називають Армагедоном. Але чи так це? Що про це свідчить дух Слова Божого? Мегідо – назва місця в долині підніжжя гори Карміл, яке стало відомим як місце кровавих зіткнень. 4Цар.23.29; Суд.5,19. 

Йоан в пророчому видінні свідчить: "І бачив я три нечисті духи, подібні до жаб, що виходили з уст дракона, і з уст звіра, і з уст лжепророка. Це – духи демонські, що творять знамення, вони виходять до царів землі усього світу, щоб зібрати їх на битву в той великий день Бога Вседержителя. …І зібрали їх на місце, яке зветься по-єврейськи Армагедон”(Откр.16.13) В Біблійному розумінні "нечисті духи”це всяке беззаконня в найширших його проявах. Всяке мислення і все, що суперечить Мудрості Божих Законів Життя ; все, що створює ідеологічні нечистоти, отруює ними і захоплює всі сфери людського життя. "Вони говорять проти Бога нечестиво”. Пс.138.20. В своїй уяві створює спотворене розуміння Бога. Не визнаючи Істини Божих Законів, людина протистає Його Волі. Таким чином життя безбожника "говорить” проти Бога. Нечистою і розтлінною є людина, яка п’є беззаконня, як воду.” Иов.15:16;2Тим.3,2-5.
 
Пророки передбачають жахливі наслідки нечестивого, беззаконного мислення: "Вожді народу введуть його в оману і водимі ними загинуть,…бо всі вони лицеміри і злодії і уста всіх говорять нечестиво…(а тому) беззаконня, як вогонь розгорілось…і народ зробиться поживою для вогню”. Иса.9:16-18 обмануті народи стають жертвою вогню ворожнечі, розпаленого ними всесвітнього зла. ”Народи мучаться надаремно і племена трудяться для вогню”. Иер.51.58. 

Що означають три нечисті духи, подібні жабам? За Біблією в образі жаби, як земноводної істоти, уособлюється земне, тварне, заматеріалізоване мислення і життя. Три нечисті духи виходили з уст дракона, звіра і лжепророка. Євангелист так говорить про цю неіснуючу в природі істоту:"…дракон, древній змій, званий дияволом і сатаною, що спокушує всю вселенну…Откр.12:9. Найбільшою спокусою, якою спокушується людство, є його ниці, суто тілесні, тварні, земні, споживацькі матеріальні запити і інтереси. Спираючись на них, ними ж створюються всякі "вітри вчень”, які від часів Адама "лукавством і підступами хитрого зваблювання все більше захоплюють” і утримують людство в беззаконній, гріховній системі речей. Ефес.4;14. Викриваючи гріховний характер фарисеїв, Христос говорить про диявола не як про містичну істоту, а відкриває його реальну, земнородну сутність : "Ваш отець є диявол і ви хочете чинити похоті отця вашого. Він був людиновбивцем від початку і не встояв в істині,…бо він лжець і отець неправди.”(Иоан.8;44). Зрадника і злодія Юду Христос теж назвав дияволом. (Иоан.6;70). "Відійди від мене сатано”-сказав Христос учневі Петру тоді, коли той перечив Йому, бажаючи, щоб Учитель уникнув страждань і зберіг своє тілесне життя.

В Святому Письмі змій є образом земної, тілесної, лукавої, зарозумілої, гордої, хитрої, винахідливої на зло мудрості. Мудрості, яка проявляє себе у всіх ділах жорстокого, заматеріалізованого світу. В образі звіра Біблія відкриває жорстокість насильницьких державних систем з їх різноманітними політичними формаціями і інституціями, що є в їх звірячих арсеналах.(Навіть на гербах держав світу бачимо хижих птахів, або лютих звірів) Лжепророк завжди виступає від імені спотвореного, лживого розуміння бога. Віщує оману і тому є біблійним образом лживої облудної релігії, яка органічно повязана з світом – з його звірячою політикою і хижацькою економікою. Така релігія в образі жінки-блудниці сидить на багряному кровожерливому звірі і вином блудодіяння напоїла всі народи.(Откр.17:3-6) Вся сукупність всієї світової "мерзоти і запустіння”(Мтф.24:15) виходить і розвивається з глибин тварного буття, з безодні бездуховності тілесної людської природи. Виходячи з безоднь цих трьох облудних мерзотних джерел:фальшивої релігії, політики, і хижацького капіталу – ці нечисті духи (тобто нечестивий, стихійний, безбожний, беззаконний, гріховний образ мислення) притаманні владоможцям світу. Вони завжди є основною причиною зіткнення їх пожадливих, звірячих інтересів.

"…І СКИНУ ПРЕСТОЛИ ЦАРСТВ…ОДИН МЕЧЕМ ІНШОГО…” 
Агея 2:22.
 
 
Релігія, політика і капітал .ці монстри зводили народи в жорстоких зіткненнях і протистояннях, битвах і борні, які в періоді т. з. науково-технічного прогресу досягли найкровопролитніших і найруйнівніших розмірів в двох світових війнах. Цей реальний Армагедон продовжується і в наші дні з новими хвилями тотального тероризму, загрожуючи немислимими всесвітніми трагедіями, катастрофами, і навіть природними катаклізмами.
 
Спотворена релігія, жорстока політика, і матеріальні чинники завжди розділяли людей і сіяли смертельну ворожнечу. Релігійний і політичний фанатизм енергійно підтримується сучасними науковими засобами в їх інтересах. Воістину, як свідчить апостол : "…мудрість світу цього вже обернена в безумство”1Кор.1:20. Релігійні війни і злочини відомі з найдавніших часів. Язичницькі релігії з їх кровавими жертвоприношеннями. Фанатизм спотвореної буквалізмом релігії юдаїзму дозволяв вбивати своїх пророків і вести жорстокі війни. Спустошливі війни між так званими християнськими народами. Жорстокість і бузувірство мусульманських війн. В інших вираженнях в наш час зло шаленними темпами прискорюється і поглиблюється з новою силою.
 
В найжахливіший період потрясінь, борні і війн народів, коли відкривається все безумство загальної світової культури, за пророчим висловом :”Відкриється, (або виявить себе) людина гріха, син загибелі” (2Фес.2;2-3) Кульмінаційний період Армагедону пророчо називається "Днем Господнім” Іоіль.15:20. Чому? Це період, коли сили темряви, доведені до крайніх меж беззаконня, коли все, що може творити людство без Бога вичерпується, "коли за словами апостола, неправда світу відкриє Правду Божу.”І гнів людський обернеться на славу Твою” (Божу)”Пс.75;11 (- це означає, що зло світу стає настільки відчутним і очевидним, що на його страшному "фоні” виявляється незаперечна Правда Божа) Це "День”(період), коли людство в образі блудного сина визнає свою неспроможність, – освідомить загрозу смертельної небезпеки загального морального розтління і загибелі. Це "День”, коли світ, поставлений перед реальною загрозою самознищення, вимушений буде зупинитись в своєму ошалілому бігу. Божий заклик: "Зупиніться на дорогах ваших і розгляньте, і розпитайте про путі вікодавні, де дорога добра, і йдіть нею, і знайдете мир душам вашим.”  в критичний період гріховної історії світу мусить бути почутим. Єрем. 16:16

В цьому пророчому свідченні народам дається реальна можливість зупинитись на дорогах смерті. Бог устами пророка продовжує: ”Я поставив вартових (тобто свідків і благовісників істини), через яких Я закликав слухати звук труби (голос їх), але вони сказали: "не будемо слухати”. Тоді слухай земле, що з ними буде: ось, Я приведу (за Божими законами причини і наслідку) на народ цей згубу, – плід помислів їх; бо вони слів Моїх не слухали і Закон Мій відкинули ".(Єрем.6;16-20)
 
Зіткнення народів стрімко рухається до критичного рівня. Наслідком жорстокого протистояння всіх сил зла є жахливі потрясіння у житті народів, які переживає світ в ідеологічних і матеріальних сферах беззаконня. В цей період – свідчить пророк – "…потрясу Я небо і землю; і скину престоли царств язичницьких, перекину колісниці й тих, що сидять на них, і скинуті будуть коні і вершники їх один мечем іншого – говорить Господь” Агей 2;22. В цей "День”, доведена до крайніх меж беззаконня, вся сфера ідеологій світу, представлена різноманітністю і марновірством фальшивих, напівязичницьких релігій, політичними доктринами і філософськими концепціями, різними софізмами, матеріалізмом і атеїзмом – виразником кризи збанкрутілого безумства світу, - який дійшов до крайніх меж, до тупикових коллізій і глибинних потрясінь. Наслідком цього є глобальні потрясіння і в сфері земних явищ. Соціально-політичні, економічні, культурологічні і всякі інші ексцеси. Міжнаціональною, класовою ворожнечою, заворушеннями, повстаннями, революціями і постійними війнами охоплений весь світ. Всі ці руйнівні чинники зміщують і перекидають престоли царств і імперій. Потрясають всю світову гріховну систему з її рушійними силами, якими вони керували і на яких вони виїзджали. Бог вустами пророка говорить, що єгиптяни будуть озброєні проти єгиптян, будуть битися брат проти брата, і друг проти друга, і царство з царством. І дух Єгипту (світової стстеми беззаконня) знеможе в ньому. Ісайя.19:2,3. 

В зіткненні між собою, в жорстоких конфліктах і протистоянні світова система самовиснажується і приходить до повного банкрутства і краху. І тільки в таких критичних умовах світ вимушений буде зупинитись не тільки перед загрозою страшної духовно-моральної деградації, але перед загрозою самознищення. Пророк так бачить цей День: "Попадали народи в яму, яку викопали, в сіті, яку потай поставили, заплуталася нога їхня. Пізнається Господь за судом Його, який Він звершує: нечестивець заплутався у ділах рук своїх. Пс.9:16-17. Захвилювалися народи, захиталися царства: Всевишній подав голос Свій, і похитнулася земля…погляньте на діла Божі, які чуда вчинив Він на землі. (закономірністю Божих визначень, світова система зла приречена на повне спустошення; вичерпує, зживає себе остаточно). Він припиняє війни по всій землі, поламав лук, знищив зброю, і колісниці попалив вогнем.(світ, приведений тотальним беззаконням на край загибелі, поставлений перед неминучістю припинення злочинств і війн). "Заспокойтеся і пізнайте, що Я – Бог, піднесуся між народами і прославлюся на землі. (Пс.45:7-11; Ос.2:16.)

Святе Письмо відкриває правдиву духовну сутність Божої "війни”, в якій Бог Світлом Істини веде боротьбу проти всякого зла, просвітлює людину розумінням праведного життя, вивільняє її з полону гріха, прощає і спасає її від смерті. Це і є правдиве розуміння "війн Господніх”, про які так багато говорить Біблія.
А війни, в які ввергає людей їх зло, темрява невігластва і їх беззаконня, звіряча жорстокість політичних і релігійних вождів, яким вони підкоряються – такі кроваві зіткнення нродів пророчо образно називаються Армагедоном.
скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
0
-->