Духовно-образна подія в Кані Галилейській

"Відкрий очі мої, щоб я міг побачити чудеса Закону Твого”
(Пс.118:18).
В Євангелії від Іоана розповідається про шлюб в Кані Галілейській, куди був запрошений Ісус з учнями, і там була Його мати. Коли не вистачило вина, мати звернулась до Ісуса. Було там шість камінних водоносів для очищення. Христос велів наповнити їх водою. Після цього Він сказав слугам: "Тепер черпайте і несіть до розпорядника”. Виявилось, що вода перетворена у вино (Ін. 2:1-11). Якщо цю подію сприймати в буквальному її розумінні, то виникають запитання. Чим пояснюється присутність Христа з учнями там, де не обходяться без споживання вина? Чому при цій нагоді Він не тільки не заперечує вживання п’янкого напою, а й чудом перетворює воду в вино і поповнює його недостаток такою великою мірою (шість водоносів)? Це дозволяє думати, що, перетворивши таку кількість води у вино, чудотворець сприяє продовженню бенкету, де вино є обов’язковим. Чи можна навчитись чомусь доброму, сприймаючи цю подію буквально? І яке пророче або виховне значення має ця подія? Ніякого! Навпаки, вона дає привід цинічно посилатися на Христа тим, хто виправдовує і є прихильником вживання алкоголю. Буквальне тлумачення того, що вчинив Христос, є лиходійною обмовою, наклепом на Праведника, применшенням і спотворенням Його величної духовної місії на землі. Адже загальновідомо, що місія Христа – свідчити народам спасаючу від гріха Правду Божу.

Характерним для лжерелігій всіх часів були і є язичницькі вірування в надприродні містичні явища і чудеса. Сьогоднішні пастирі, бажаючи, як їм здається, звеличити Христа, приписують Йому всякі, невластиві людській природі, фантастичні дії. Тим самим вони закривають і принижують правдиву сутність Христа. Щирі християни, досліджуючи Святе Писання, сприймають його тексти тільки тоді буквально, коли їх зміст не суперечить закономірностям Божої Природи, дійсності і доцільності біблійній логіці буття.

Буквальне розуміння того, що відбулося в Кані Галілейській суперечить Божим законам природи і нехтує розумним сприйняттям дійсності. Щоб залучити людину в духовний процес пошуку істини, і щоб вона при цьому відчула себе співучасником відкриття Божої Мудрості, євангелист використовує як образи і символи відомі події, предмети і речі (шлюб, водоноси, воду, вино). Через їх властивості передає велике духовне, образне значення.

Премудрість захована в притчі. І розв’язкою притчі, в яку зодягнена Мудрість, визначається вірний напрямок духовного розуміння. Отже, що в біблійній мові означає шлюб? Слово "шлюб” означає заключення союзу між двома сторонами. Про заключення якого союзу говориться в Святому Писанні? Всі пророки свідкували про заключення союзу людини з Богом. Цей союз (шлюб) укладається на певних умовах. Такою умовою є неухильне виконання Божої Волі, вираженої Самим Богом в Десяти Заповідях. "… Ідіть і з’єднайтесь з Богом союзом вічним, який ніколи не перейде” (Єр. 50:5). "Ревную я за вас ревністю Божою, я заручив вас Єдиному Мужу, щоб представити вас Христу чистою Дівою” (2 Кор. 11:2).

Що привертає увагу в цій знаменній події, де присутній Христос при заключенні союзу? Що ж означає вода і водоноси в Біблійній мові? В книзі. Буття говориться про живу Воду Мудрості Божої. "І копали раби Ісаака в долині, і знайшли там джерело води живої” (Бут. 26:19). Про цю живу Воду говорить і Христос: "Хто вірує в Мене, як сказано в Писанні, з нутра його потечуть ріки води живої” (Ін. 7:38). Отже, вода – це наука Життя. Водоноси, або вмістилища, які повинні бути наповнені водою для очищення учасників заключення союзу, виявись порожніми. Шість водоносів – це пять книг Мойсея і пророки. Вони були тими носіями або водоносами Божої Науки життя.

Свої проповіді Христос стверджував на пятикнижжі Мойсея і пророків. Але як вони стали порожніми? Чому вони втратили цю цілющу Воду життя? Тому, що істинне вчення Мойсея і пророків поступово замінювалось порожнечою язичницького бездуховного, буквального, обрядового служіння. Таким чином, істинне служіння остаточно втратило в них свою духовність, тобто водоноси стали порожніми. Замість духовного життя – духовна порожнеча. Оскільки "олива і вино”, тобто, духовні святині, не повинні бути ушкодженими … (Відкр. :6:6), "… тому Я заберу назад хліб Мій у свій час і Моє молоде вино в свою пору” (Ос. 2:11). "Ви говорите: ми мудрі, і закон Божий в нас. А ось неправдиве перо книжника і Його перетворює в непрвду” (Єр. 8:8).

Повеління Христа "наповніть водоноси водою” означає заклик наповнити свої серця і розум від першоджерел Мойсея і Пророків. Прислухатись до їх голосу і їхніх звернень до вас. І тільки тоді стане можливим відкрити всю повноту їх могутньої духовної життєдайної мудрості, яка відкриється новим "Вином” правдивої Науки Життя. Ваш розум відновиться світлом Божої Мудрості і життя в Дусі і радості. "Всі ви спрагнені, йдіть до води, … споживайте без плати вино та молдоко” (Іс.55:1).

Перетворення Води в Вино – це відкриття істинної сутності буквального змісту Пятикнижжя Мойсея і Пророків, відкриття їх величного духовного значення, яке стало справжнім чудом, явлене Христом. Тому, Христос заповідає: "Дослідіть Писання, бо через них ви думаєте мати вічне життя, – вони ж свідчать про Мене” (Ін. 5:39).

Кожна людина має можливість вибору. Як сприймати відому подію в Кані Галілейській. Сприймати її так, як засліплені буквалізмом сучасні фарисеї, даючи привід скептично ставитись до Біблійних Істин, чи сприймати цю подію в її розумному, правдивому значенні, як перше "чудо”, яке полягало в духовному відкритті Мойсея і Пророків, з чого й почав Свою спасаючу місію Ісус Христос.скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
0
-->