Початок Буття. Відкриття величної його сутності.

"На початку створив Бог небо і землю”- Бут.1:1
Книга Буття відкриває величний духовний світ Святого Письма. В глибинному значенні цих перших слів Буття зосереджена вся сутність духовного змісту Святого Писання. Першопричиною початку є Бог-Творець.

Слова: Бог, Початок, Творення, Небо, Земля стоять у вході в храм Слова Божого, в якому устами пророків Бог відкриває їх вірне розуміння.
Все має початок. Вірне розуміння початку відкривається словами пророків: "Господь мав мене (Премудрість) напочатку дороги Своєї; перед ділами Своїми споконвіку. Я, Премудрість, була встановлена від вічності, від початку, раніше заснування землі.” Пр.8:22-27. "Премудрість є подих сили Божої і чисте вилиття слави Вседержителя.” " …вона є відблиск вічного світла і чисте дзеркало дії Божої…” Прем.7:25-27. Премудрістю Божих законів творення створено все існуюче, видиме і невидиме. Все підпорядковане єдиним законам існування. Ніщо не може існувати, розвиватись і жити поза межами єдиних непохитних законів буття. Їх Премудрістю Бог здійснює Своє володіння над всим сущим.

Небо в Святому Писанні є символом всеосяжної Премудрості Волі Божої, доступної розумінню людини, і пізнається через споглядання довершеності доцільності, красоти і гармонії всього існуючого. Рим.1:20.

"На початку було Слово (Премудрість) і Слово-Премудрість було у Бога і Слово-Премудрість було Бог.” Йоана 1:1. Премудрістю довершеності законів розвитку всього існуючого створені всі необхідні умови для того, щоб пізнавати, мислити, набувати досвід, робити висновки і створювати правдиве Богопізнання. Освідомлена Премудрість істинного Богопізнання, є єдиновірний світогляд людини, її правдивою духовністю. Вірним світоглядом (неба) створюється життя людини і людства на землі (впорядковується земля). Тому устами пророка Бог звертається до народу: " Чи знаєш ти устави Неба (Чи пізнав ти Премудрість Законів Творця) Чи можеш встановити володіння Його на землі ( Чи можеш впровадити їх в своє життя, щоб керуватись їх благодаттю). Йов.38,33

Бог створив можливість здійснити Свою благу Волю в людях на землі, бо Він " …на Небі уготував Престіл Свій.” Пс.102:19. (на висоті Премудрості Законів Його Волі утверджує володіння Своє.) "Правда і суд підвалини престолу Його.” Пс.96:2. Тому Бог повеліває: "Кропіть небеса звище і хмари хай проливають правду. (Премудрість Волі Божої, засвідкована від початку Його пророками і Христом нехай засвідчують правду); нехай розкриється земля (тобто, народи відкриються для прийняття Істини) і приносять спасіння, і нехай виростає разом правда”. ( Ис.45,8 ).

"Земля ж була безвидна і порожня, і темрява була над безоднею, і Дух Божий носився над водою.” Быт.1:2. Людство (земля див. Иер.22:29. Иез.14:13) в глибинах, в безодні доісторичних часів перебувало в глибокій темряві безвидного, неозначеного духовно-морального стану…

Премудрість же Божа (Дух Божий) вивищувалась над цим заземленим творінням. Вона проявлялася у всіх закономірносях природи. Тому Дух- Премудрість сприймалася тоді і там, де і коли людська свідомість піднімалась і осяювалась пізнанням ЇЇ (Премудрості) через розглядання творінь Господніх (носився над водою). "Бо невидиме Його, вічна сила Його і Божество, через розглядання творіння видимі, так що нема їм виправдання.” Рим.1:20. "Бог повелів, щоб з темряви засяяло світло, освітив серця наші, щоб просвітити нас пізнанням слави Божої в особі Ісуса Христа…1Кор.4:6.скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
0
-->