«ДЕРЕВО ПІЗНАННЯ »

;«І виростив Господь Бог із землі всяке дерево, приємне  на вигляд і добре для їжі, і дерево життя посеред раю, і дерево пізнання добра і зла» Бут.2:9 


      

Бог Премудрістю Його спрямованих творчих Закономірностей «виростив», із «землі» – «підняв» з низинного стану людей, символічно представлених в образі «дерев». Наділив їх різними здібностями для споглядання і усвідомлення ними Божественних Творінь, щоб пізнати Духовні Закони Життя для забезпечення їхніх духовних і фізичних потреб.

     Так Бог створив все, що «приємне на вигляд», тобто емоційно привабливе, психологічно благотворно впливає на людину і корисне для «їжі», тобто для побудови розумного життя народів – все,  що здатне надавати людині позитивний досвід для засвоєння і використання  його в практичному житті.


«...всяке дерево...» – це творчі здібності, які можуть вже приносити певні духовні плоди розумної діяльності. Різноманітність людей за характером їхнього світогляду, способу мислення і чуттєво-емоційними  нахилами.

 «Посаджені в домі Господнім цвітуть на подвір'ях нашого Бога» (Пс.91:14) Але якщо людина не  шукає і не отримує позитивний досвід, а слідує ницим пристрастям, – тоді такому образу мислення пророк дає визначення:  «вони стали всі разом безумні й безглузді, пусте, марне вчення –  це дерево». (Єр.10:8)    


«... Дерево Життя ...» означає – Премудрість вічних Духовних Божественних   Законів істинного Життя. «Премудрість  –  дерево життя для тих, хто здобуває її, – і блаженний, хто оберігає її »!  Прип.3:18

Осягнення, усвідомлення, прийняття і здійснення їх відкриває  величні Духовні Блага; утверджу і виявляє в Людині  духовну Богоподобу, робить її «вінцем» досконалості в гармонії всього сущого; підносить Людину на висоти духовного безсмертя. «Блаженні ті, хто виконують Заповіді Його, щоб мати право на Дерево життя, і ввійти в місто воротами.» (Об.22: 14) «Плід праведника – древо життя, і мудрий життя набуває». (Прип.11: 30)

 

  «... Дерево Життя посеред раю...» – означає, що Божественні Духовні Закони Життя є Початком, Основою величної гармонії всього існуючого. Їх Премудрістю створена, існує, розвивається і зберігається справжнє Життя Людини; визначається сутність, зміст і велич гармонії взаємозв'язку  «Небесного» і «земного»,  – Духовного і матеріального. «Щоб в упорядкуванні повноти часів,  усе небесне і земне з'єднати під главою Христом.» (Єф.1:10)

    В Біблії «рай» є символом   духовно піднесеного, блаженного стану людини, яка перебуває в повному єднанні з Богом, в єднанні з Духом Премудрості Його вічних Завітів, відкритих в Духовних Законах Життя. 


 «...Дерево пізнання добра і зла »  –  це символ двоїстої сутності матеріального світу з його Законами існування,   які, людина може «пізнати» і застосувати як для добра, так і для зла – що людина обере, в залежності від її духовного, чи бездуховного стану… «Як навпроти зла  – добро, а навпроти смерті – життя, так напроти благочестивого  –  грішник. Так дивись на всі діла Всевишнього: їх по два, одне навпроти одного». (Сір.33:14).

При відсутності підпорядкування людини Волі Божої, їх використання в його гріховних цілях неминуче  приносить зло, руйнуючи всяке добро.

Духовне падіння Людини починається тоді, коли людина, наділена могутнім розумом і творчими здібностями, спокусилась бажанням проникнути в  таємниці Законів матеріального світу, щоб оволодівши ними, стати незалежною від Бога, стати володарем Природи, встановити над нею свою бездуховну владу.


«Якщо будеш слухати голосу Господа Бога свого, щоб виконувати Заповіді Його та постанови Його, написані… в Книзі Закону, і якщо звернешся до Господа Бога твого всім серцем твоїм і всією душею твоєю, бо дуже близько  до тебе слово це в устах твоїх і в серці твоїм, щоб виконувати його... Ось, Я сьогодні дав перед тобою життя та добро, смерть і зло…благословення і прокляття. І ти вибери життя, щоб жив ти та потомство твоє». (Повт.30: 10 - 19)

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
0
-->