Пророчі образи книги Естер.

      Біблійні оповіді, представлені у вигляді історії, не завжди відповідають дійсності. У символічному ж, внутрішньому їх значенні вони є пророчими одкровеннями розвитку історичних процесів духовного відродження і становлення Божого царства на землі, коли «...царство приймуть святі Всевишнього і володітимуть царством довіку і навіки віків». (Дан.7:18)   


В книзі докладно описується правляча система великої персидської імперії. Історія життя полоненого ізраїльського народу відображенев дусі пророцтв всього Святого Писання. Тому весь сюжет Книги Естер в цілому, і кожна подія окремо, описані в їх строгій послідовності, мають вельми важливе прообразне, пророче значення.

 

Книга Естер описує події безпосередньо пов'язані з царюванням Артаксерса над широченною територією від Індії до Ефіопії. (485—465г. до Христа) Це час, коли пророкам Неємії і Ездрі Бог відкривав можливість повернутися з полону, щоб відродити духовне життя ізраїльського народу. Після смерті правителя його дружина, цариця Естер, сприяла їх місіонерській діяльності.


 


Біблійні історії в їх духовному, пророчому значенні є свідоцтвом того, що в період, коли грішний світ беззаконня приходить у вкрай критичний, безвихідний стан, його правителі звертаються до Божих посланників, що представляють мудрість Його благої волі на землі. Йосип, що зневажається братами і проданий ними до Єгипту, обмовленого і кинутого в темницю його властями, був покликаний фараоном вирішити найважливішу проблему порятунку народу від духовного голоду. (Амос.8:11) Пророк відкриває справжню суть його духовноїмісії в Єгипті: «.володар народів поставив його правителем над всім володінням своїм, щоб він наставляв вельмож його по своїй душі і старійшин його навчав мудрості». (Псл.104:16-22)


Даниїл, вірний служитель Бога, одухотворений духом Істини Його Волі, царем Вавилона був визнаний керівником всіх його мудреців ізведений на вищий ступінь влади.


Цар Ниневії, по слову пророка, усвідомив вкрай гріховний стан народу і його системи правління. «. Встав з престолу свого, зняв з себе царський одяг свій.», і царським велінням прикликав народ великого міста в глибокому покаянні звернутися до Бога, «щоб кожен звернувся від злого шляху свого і від насильства рук своїх».(Ион.3:6-8)


Ці та інші історії, як і весь зміст книги Естер, мають своє продовження, – вони є прообразами процесів духовного перетворення світу, що відбуваються, коли народи і їх правителі, гноблені своїм беззаконням, усвідомлять свій трагічно згубний стан і навернуться до Бога. «Пригадають, і звернуться до Господа всі кінці землі, і поклоняться перед Тобою всі племена язичників, бо Господнє є царство, і Він - Владика над народами». (Пс.21:28,29)


Величезний істукан із золота, срібла, міді, заліза і глини, який бачив уві сні володар великої Вавилонської імперії, представляє змінюючи одна іншу чотири політичні формації впродовж історії всіх народів. Пророк Божий відкриває властям світу (представленим в образі царя), що всі ці світові системи, що спираються на рихлі підґрунтя «ніг» із заліза і глини, будуть роздроблені і зруйновані в порох величним Каменем, відторгнутим від гори не руками. Він зробиться великою Горою і наповнить всю землю. (Дан.2:35) «Камінь» - це та повнота і сила Святого Духа Істини, яка виходить з висот Премудрості Волі Бога, і у всій повноті відкрита в Євангельському Вченні Христа. Вірне Богопізнання з'явиться величноювершиною, «Горою» всієї досконалості і наповнить всю землю. «Не робитимуть зла і шкоди на всій святій горі Моїй, бо земля буде наповнена пізнанням Бога, як води наповнюють море. (Ис.11:9)


Вся світова система беззаконня буде винищена по слову пророка: «… безмірно багатою правдою». (Ис.10:17-22) «Царство ж і влада і велич царствене у всій піднебесній дано буде народу святих Всевишнього, Якого царство - царство вічне, і всі володарі служитимуть і покорятимуться Йому». (Дан.7:14,18,22,27; Отк.11-15; Зах.14:8-9; Соф.3:9 )скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 11
+1
-->